Odpowiednie do wieku i wzrostu dziecka foteliki, siedziska( podstawki )są konieczne do przewożenia dzieci w samochodzie. Te najlepsze i najbezpieczniejsze montowane są na isofix (ford.pl). To mocny zaczep zespalający fotelik dziecięcy z siedzeniem. Nowoczesne i bezpieczne rozwiązanie, które dodatkowo ułatwia ci życie i montaż fotelika.


Przewożenie dzieci w samochodzie musi być przede wszystkim bezpieczne, a więc wyłącznie w fotelikach i na odpowiednich siedziskach. Nawet drobna stłuczka dla źle przypiętego dziecka w samochodzie może mieć tragiczne skutki. Niestety nadal na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków, w których ofiarami są dzieci – często źle przypięte albo jadące bez fotelika. Tymczasem dziecko do 12 roku życia, które nie przekracza 150 cm wzrostu musi jeździć w foteliku lub na specjalnej podstawce, chroniącej w razie wypadku brzuch dziecka( pasy przechodzą pod brzuchem, jak u dorosłego ). Najważniejszym kryterium jest tutaj wzrost, nie wiek dziecka.

Bezpieczne przewożenie dzieci w samochodzie…

Bezpieczne przewożenie dzieci w samochodzie to dostosowanie fotelika lub siedziska właśnie odpowiednio do wzrostu dziecka. Głowa dziecka pod żadnym pozorem nie może wystawać poza zagłówek fotelika. Najlepsze są foteliki montowane na tzw. isofix, będący niezwykle mocnym zaczepem, który zespala fotelik i siedzenie. Tego typu mocowanie ogranicza błędy rodziców przy źle zamontowanych pasach – pasy są tu niepotrzebne.

Galeria

przewożenie dzieci w samochodzie

Foto: www.express.bydgoski.pl

dzieci

Foto: www.mvv.pl

Dzięki mocowaniu isofix fotelik łatwo się wpina i wypina, jest stabilny. Mocno się trzyma również w czasie jazdy bez dzieci. Dzieci zapinane są w zależności od typu fotelika w trzypunktowe pasy lub w pięciopunktowe. Przewożenie dzieci w samochodzie, oprócz stosowania nowoczesnego systemu montowania fotelików isofix, musi być również zgodne z przepisami ruchu drogowego – z dziećmi się nie spieszmy, nie pchajmy.

One thought on “Przewożenie dzieci – tylko bezpiecznie

  1. puchatek

    Tak, dzieci trzeba przewozić bezpiecznie i zgodnie z przepisami prawa! Czyli w foteliku samochodowym. Tylko w ten sposób zapewnimy dzieciom bezpieczeństwo.

Leave a reply

required