Dla wszystkich rodziców na całym świecie bezpieczeństwo i zdrowie ich dzieci jest najważniejszą rzeczą. Dlatego przewożenie dzieci w samochodzie jest tematem szeroko dyskutowanym w mediach, a jego nagłaśnianie ma służyć uświadomieniu opiekunom dziecka konsekwencji niewłaściwego postępowania. Zatem, jak należy zadba o bezpieczeństwo naszych podopiecznych podczas jazdy autem.Jest kilka zasad, którymi rządzi się…

Jest kilka zasad, którymi rządzi się bezpieczne przewożenie dzieci w samochodzie. Przede wszystkim nie można ani na chwilę zapomnieć, że maluchy do 12 roku życia lub do osiągnięcia wzrostu 150 centymetrów muszą znajdować się w czasie jazdy w foteliku. Nie ma wyjątków od tej zasady. Nawet, jeśli mamy do pokonania niewielki dystans i wszyscy wokoło pukają się w głowy widząc niezadowolenie naszego malucha i radzą wziąć go na kolana, nie możemy zapomnieć, że stawką jest jego zdrowie, a nawet życie. Niestety, znane są przypadki kiedy rodzice chcąc uspokoić niemowlę tuż przy domu wyjmują je z nosidełka, a zaraz potem kierowca gwałtownie hamuje, powodując tym dotkliwe obrażenia na ciele dziecka, a nawet śmierć. Zatem, pierwsza zasada – fotelik. Druga zasada – odpowiedni fotelik.

przewożenie dzieci w samochodzie

Foto: i.wp.pl

dzieci

Foto: republika.pl

Przewożenie dzieci w samochodzie w nosidełku…

Przewożenie dzieci w samochodzie w nosidełku lub foteliku niedostosowanym do ich wieku, wagi i wzrostu, a także do konstrukcji siedzenia samochodu może być równie niebezpieczne, jak trzymanie ich na kolanach. Przed zakupem należy starannie wybrać odpowiedni model, korzystając również z wyników testów wypadkowych dostępnych w internecie. Należy także pamiętać, że przewożenie dzieci w samochodzie tyłem do kierunku jazdy jest dla nich najlepszym sposobem na uniknięcie urazów kręgosłupa podczas wypadku.

Posted in: Różne.
Last Modified: Luty 10, 2015

One thought on “Dziecko w samochodzie

  1. trolek

    Gdy przewozimy dziecko w samochodzie, to najważniejsze jest jego bezpieczeństwo. Warto kupić fotelik samochodowy z renomowanej firmy, bo będziemy mieli wtedy pewność, że w razie wypadku uchronimy życie dziecka.

Leave a reply

required